nejlepší houbová kuchařka

Ledový chaga čaj recept na horké letní dny

100

Ledový chaga čaj je osvěžujícím nápojem, který si můžete užít během horkých letních dnů nebo kdykoliv, kdy potřebujete osvěžení. Přidáním chaga houby do oblíbeného letního nápoje získáte nejen skvělou chuť, ale také zdravotní benefity. Chaga je známá svými antioxidačními vlastnostmi, schopností posilovat imunitní systém a mnoha dalšími výhodami. Můj recept vám ukáže, jak snadno připravit ledový čaj z chaga čaje.

Ledový čaj z chaga houby je nejen lahodný a osvěžující, ale také plný zdravotních přínosů. Tento snadný recept vám umožní vychutnat si léčivé účinky chaga čaje i v chladné a osvěžující formě. Ať už hledáte způsob, jak se ochladit v horkém dni, nebo jen chcete vyzkoušet něco nového, tento ledový čaj z houby čaga vás jistě potěší.

Co je to chaga?

Chaga (Inonotus obliquus), známá také jako rezavec šikmý nebo čaga, je parazitická léčivá houba. Roste celoročně na kmenech listnatých stromů, ale sbírá se hlavně z bříz, a to ideálně v zimním období. Tato houba vypadá jako dřevěný nádor s černým, popraskaným povrchem a rezavě hnědým vnitřkem. Chaga je bohatá na biologicky aktivní látky, minerály a vitamíny, a obsahuje velmi ceněné složky, jako jsou melanin, betulin a kyselina betulinová.

PŘEČTĚTE SI: Zázračná chaga je darem od boha – Chaga léčivé účinky vás ohromí!

Jaké kapsle s extraktem chaga vybrat? Záleží na zemi původy chagy

Proč je důležité znát původ houby chaga? Houby mají schopnost absorbovat látky ze svého okolí, což znamená, že pokud chaga roste ve znečištěném prostředí, může obsahovat těžké kovy a jiné škodlivé látky. Nejlepší chagu tedy nelze hledat v oblastech, kde se nedbá na ekologii. Například v Číně, kde průmysl silně znečišťuje vodní toky, ovzduší a lesy, by kvalita chagy mohla být značně ovlivněna. Proto je klíčové získávat chagu ze severských zemí, kde je příroda čistá a rozlehlé plochy lesů nedotčené. Chaga použitá na kapsle značky Šumavská houbička je ručně sbírána v nedotčeném prostředí Laponska ve Finsku. Díky tomu zárukou silného a kvalitního extraktu, což potvrzují i testy nezávislé laboratoře ve Finsku.

Kapsle chaga
Chaga kapsle Šumavská houbička

Deklarovaný původ, rozsáhlé testy, šetrný způsob uchování léčivých látek najdete u kapslí chagy Šumavská houbička. Koupit si je můžete TADY.

Osvěžující ledový čaj z chaga houby

Osvěžte se vynikajícím a zároveň vysoce léčivým ledovým čaga čajem.
Porce 2

Ingredience

 • 1 kapsle extraktu z chagy Šumavská houbička lze koupit na www.sumavskahoubicka.cz
 • 500 ml vody
 • pár plátků bio citronu + trochu citronové šťávy
 • dle chuti med, máta
 • dle potřeby kostky ledu

Instrukce

 • Do hrnce nalijte vodu a přive´dte ji téměř k varu. Teplota by se měla pohybovat okolo 80 stupňů Celsia.
 • Kapsli s extraktem chagy od Šumavské houbičky přelomte a obsah vysypejte do vody a nechte chagu rozpustit.
 • Oslaďte medem dle chuti.
 • Přidejte dle chuti citronovou šťávu a dobře promíchejte. Citronová šťáva dodá čaji svěží chuť a zvýrazní jeho osvěžující účinky.
 • Chaga čaj nechte vystydnout a poté ho dejte na 2-3 hodiny vychladit do lednice.
 • Naplňte sklenici ledem a nalijte do ní vychlazený chaga čaj. Pro ozdobu můžete přidat plátky citronu a čerstvou mátu. Hodí se přidat také čerstvé ovoce, třeba plátky broskve, pár kuliček kanadské borůvky nebo maliny.

Poznámka:

Chaga je medicinální houba, která vyniká nad ostatními léčivými houbami svými účinky. začněte chagu užívat v kapslích, které jsou plněné silným extraktem chagy. Je to velmi pohodlné a účinky se brzy dostaví. 
Kapsle s extraktem chagy Šumavská houbička zakoupíte na eshopu www.sumavskahoubicka.cz
Chod: čaga čaj, chaga čaj, houbový čaj
Kuchyně: česká
Klíčová slova: čaga, čaga sibiřská, chaga, chaga čaj, chaga čaj recept, chaga kapsle, chaga šumavská houbička, houbový čaj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Recipe Rating
Close
Všechna práva vyhrazena © Copyright 2024.
Close